temat wybrany: w jaki sposób zginął ferdynand magellan

Ferdynand Magellan – historia jego śmierci

Ferdynand Magellan był jednym z najważniejszych odkrywców w historii. Jego ekspedycja była pierwszą, która opłynęła cały świat. Niestety, jego życie zakończyło się tragicznie, kiedy próbował podbić wyspę Mactan na Filipinach.

Magellan rozpoczął swoją podróż dookoła świata w 1519 roku, kiedy to wyruszył z Hiszpanii z pięcioma statkami i około 270 ludźmi. Ekspedycja była ambitnym przedsięwzięciem, ponieważ nikt wcześniej nie opłynął całego globu.

Pierwszym celem Magellana było dotarcie do Wysp Korzennych (Moluki) w Indonezji, gdzie chciał kupić przyprawy, takie jak goździki i cynamon. Niestety, po drodze Magellan musiał zmagać się z trudnościami, takimi jak niebezpieczne burze i choroby. W końcu jednak dotarł na Moluki i udało mu się tam kupić wymarzone przyprawy.

Po powrocie na Filipiny, Magellan próbował zdobyć wyspę Mactan w 1521 roku. Właściciel wyspy, Lapu-Lapu, sprzeciwił się temu i toczyła się między nimi walka. Niestety, Magellan został trafiony strzałą i zginął na miejscu.

Śmierć Magellana była stratą dla całego świata. Był to człowiek, który przyczynił się do zwiększenia wiedzy o geografii i geologii, a jego podróż była inspiracją dla wielu przyszłych odkrywców. Mimo że jego życie zostało skrócone, jego dziedzictwo przetrwało wieki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Wałbrzych – miasto z bogatą historią

Wałbrzych to miasto położone w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Znane jest z bogatej historii, która sięga średniowiecza. Miasto było ważnym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym,

Elbląg – historia i zabytki miasta

Elbląg to piękne miasto położone nad rzeką Elbląg w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce, założone w 1237 roku. Miasto słynie

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.