temat wybrany: krynica jaki kierunkowy

Krynica – jaki kierunkowy?

Krynica to piękne miasto w województwie małopolskim, położone w Beskidzie Sądeckim, które słynie z licznych atrakcji turystycznych. Jeśli planujesz wyjazd do Krynicy, a nie wiesz jakiego kierunkowego użyć, ten poradnik jest dla Ciebie!

Krynica posiada kierunkowy 18, który należy przed numerem abonenckim wpisać w przypadku połączeń z innych miast. Jeśli dzwonisz z Polski, przed numerem abonenckim, należy wpisać 018. Natomiast jeśli dzwonisz z zagranicy, należy wybrać +48 18 oraz numer abonencki.

Przykładowo, jeśli chcesz zadzwonić do Krynicy z Krakowa, należy wybrać: 018, a następnie numer abonencki. Dla przykładu, jeśli numer abonencki to 123456, numer kierunkowy powinien zostać wpisany jako 018 123456.

Jeśli korzystasz z telefonu komórkowego, zazwyczaj nie ma potrzeby wpisywania kierunkowego, ponieważ system samodzielnie wykrywa numer miejscowości i automatycznie połączy Cię z właściwym abonentem. Warto jednak upewnić się przed wyborem numeru, czy aby na pewno nie jest potrzebne podanie kierunkowego.

Warto również pamiętać, że w przypadku dzwonienia na numer alarmowy, tj. 112 lub 999, nie jest wymagane podawanie kierunkowego. Numer ten działa na terenie całej Polski.

Podsumowując, jeśli planujesz wyjazd do Krynicy, pamiętaj, że kierunkowy to 18. W przypadku dzwonienia z Polski należy wpisać 018 przed numerem abonenckim, a w przypadku telefonów zagranicznych +48 18 przed numerem abonenckim. Warto także upewnić się, czy aby na pewno nie jest potrzebne podanie kierunkowego, przed wyborem numeru.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Wałbrzych – miasto z bogatą historią

Wałbrzych to miasto położone w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Znane jest z bogatej historii, która sięga średniowiecza. Miasto było ważnym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym,

Elbląg – historia i zabytki miasta

Elbląg to piękne miasto położone nad rzeką Elbląg w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce, założone w 1237 roku. Miasto słynie

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.