jakie góry są w krynicy zdrój

temat wybrany: jakie góry są w krynicy zdrój

Krynica Zdrój to malownicza miejscowość zlokalizowana w Beskidzie Sądeckim, słynąca nie tylko z pięknych krajobrazów, ale również z kuracji uzdrowiskowych. Jeśli planujesz wizytę w tym regionie, z pewnością chciałbyś wiedzieć, jakie góry znajdują się w okolicy.

Jednym z najwyższych szczytów w Beskidzie Sądeckim jest Jaworzyna Krynicka, która wznosi się na wysokość 1114 m n.p.m. Z jej szczytu roztacza się widok na Krynica Zdrój oraz pobliskie pasma górskie, takie jak Beskid Niski, Beskid Wyspowy czy Pieniny. Na Jaworzynę Krynicką można dostać się kolejką linową, która jest jedną z atrakcji turystycznych Krynicy Zdrój.

Innymi górami w okolicy Krynicy Zdrój są Słotwiny oraz Parkowa Góra. Słotwiny to pasmo górskie o wysokości do 1000 m n.p.m. Znajdują się tam trasy turystyczne oraz punkty widokowe, skąd można podziwiać piękne krajobrazy. Parkowa Góra to zaś niewielkie wzniesienie o wysokości 587 m n.p.m., z którego rozciąga się widok na Krynica Zdrój oraz Beskid Sądecki.

W okolicy Krynicy Zdrój znajduje się również wiele innych szlaków turystycznych, prowadzących przez malownicze doliny i wzniesienia górskie. Warto zwrócić uwagę na szlaki w Pieninach, Tatrach czy też w Beskidzie Sądeckim. To właśnie tam czekają na nas piękne krajobrazy, a także interesujące atrakcje turystyczne, takie jak jaskinie, wodospady czy zabytkowe obiekty.

Podsumowując, w okolicy Krynicy Zdrój znajdują się przede wszystkim góry Beskidu Sądeckiego, w tym m.in. Jaworzyna Krynicka, Słotwiny oraz Parkowa Góra. To idealne miejsce dla miłośników turystyki górskiej, którzy chcą podziwiać piękne krajobrazy i cieszyć się zdrowiem w uzdrowiskowej atmosferze.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Noclegi przy Browarnej Żyrardów

Nazwa obiektu Noclegi przy Browarnej Żyrardów Nazwa: Noclegi przy Browarnej Miasto  Żyrardów       Opis: Noclegi przy Browarnej – idealne miejsce na wypoczynek w

Noclegi Mosina Mosina

Nazwa obiektu Noclegi Mosina Mosina Nazwa: Noclegi Mosina Miasto  Mosina       Opis: Mosina to urokliwe miasteczko położone w województwie wielkopolskim, które przyciąga turystów

Noclegi Pracownicze Kutno Kutno

Nazwa obiektu Noclegi Pracownicze Kutno Kutno Nazwa: Noclegi Pracownicze Kutno Miasto  Kutno       Opis: Kutno to miasto położone w centralnej Polsce, w województwie

Noclegi Poznań

Nazwa obiektu Noclegi Poznań Nazwa: Noclegi Miasto  Poznań       Opis: Poznań – miasto, które zaskakuje swoją różnorodnością. To tutaj można znaleźć zarówno zabytkowe

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.