temat wybrany: ile mieszkańców ma elbląg

Ile mieszkańców ma Elbląg?

Elbląg to miasto położone w północnej Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim. Znane jest przede wszystkim z pięknej starówki, bogatej historii oraz dużej ilości atrakcji turystycznych. Jednym z pytań, które często zadają sobie mieszkańcy i turyści, jest to, ile osób zamieszkuje to miasto.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego na dzień 31 grudnia 2020 r. Elbląg zamieszkiwało 119 158 mieszkańców. Jest to jedno z większych miast w województwie warmińsko-mazurskim, co czyni je ważnym ośrodkiem miejskim i gospodarczym.

Dlaczego warto wiedzieć, ile mieszkańców ma Elbląg? Przede wszystkim z tego powodu, że liczba ta wpływa na wiele aspektów życia w mieście. Im więcej ludzi, tym więcej możliwości rozwoju, ale też większe wyzwania w zakresie infrastruktury, transportu, czy bezpieczeństwa. Dlatego też, tak ważne jest, aby mieszkańcy mieli świadomość, jakie są potrzeby ich miasta i jakie kwestie wymagają uwagi.

Jeśli chcesz poznać Elbląg bliżej i dowiedzieć się, co jeszcze oferuje to piękne miasto, warto zapoznać się z jego historią, zabytkami oraz atrakcjami turystycznymi. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku czy zainteresowań.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Wałbrzych – miasto z bogatą historią

Wałbrzych to miasto położone w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Znane jest z bogatej historii, która sięga średniowiecza. Miasto było ważnym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym,

Elbląg – historia i zabytki miasta

Elbląg to piękne miasto położone nad rzeką Elbląg w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce, założone w 1237 roku. Miasto słynie

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.