temat wybrany: gdzie wyrobić paszport elbląg

Gdzie wyrobić paszport w Elblągu?

Jeśli planujesz wyjazd za granicę, konieczne będzie wyrobienie paszportu. W Elblągu istnieją dwie placówki, w których możesz to zrobić: Urząd Miejski oraz Delegatura Urzędu Wojewódzkiego.

Urząd Miejski w Elblągu znajduje się przy ulicy Rycerskiej 2. Aby wyrobić paszport, należy skorzystać z usług Biura Obsługi Interesanta w godzinach pracy urzędu. Wymagane dokumenty to: dowód osobisty (lub inny dokument tożsamości), aktualne zdjęcie o wymiarach 35×45 mm oraz wniosek o wydanie paszportu. Wniosek możesz pobrać na miejscu lub wypełnić go online na stronie ePUAP.

Delegatura Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu mieści się przy ulicy Grunwaldzkiej 40. W tym przypadku należy umówić się wcześniej na wizytę poprzez formularz rejestracyjny na stronie internetowej urzędu. Do wyrobienia paszportu potrzebny jest dowód osobisty, aktualne zdjęcie oraz wypełniony wniosek o wydanie paszportu.

W obu przypadkach opłata za wydanie paszportu wynosi 140 zł. Po złożeniu wniosku i uiszczeniu opłaty, paszport zostanie wysłany pocztą na wskazany adres.

Należy pamiętać, że czas oczekiwania na wydanie paszportu wynosi około miesiąca, dlatego warto załatwić wszystko odpowiednio wcześniej przed planowanym wyjazdem za granicę.

Warto również zaznaczyć, że w przypadku dzieci konieczne jest posiadanie paszportu, nawet jeśli planowany wyjazd dotyczy kraju należącego do strefy Schengen.

Wydanie paszportu w Elblągu nie jest skomplikowane, wystarczy spełnić wymagania i odwiedzić jedną z placówek. Pamiętajmy jednak, że umówienie wcześniej wizyty oraz cierpliwość w oczekiwaniu na dokument to klucz do sukcesu w tym procesie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Wałbrzych – miasto z bogatą historią

Wałbrzych to miasto położone w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Znane jest z bogatej historii, która sięga średniowiecza. Miasto było ważnym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym,

Elbląg – historia i zabytki miasta

Elbląg to piękne miasto położone nad rzeką Elbląg w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce, założone w 1237 roku. Miasto słynie

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.