elbląg jak dojechać

temat wybrany: elbląg jak dojechać

Elbląg – jak dojechać?

Jeśli planujesz wizytę w Elblągu i zastanawiasz się, jak tam dotrzeć, to zapraszamy do lektury naszego poradnika. Przedstawiamy kilka sposobów na to, jak dojechać do tego urokliwego miasta.

Samochodem

Jeśli masz własny samochód, to dojazd do Elbląga nie powinien sprawić Ci większych problemów. Miasto leży na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 7 i 22, a także autostrady A1. Można dojechać tam zarówno od strony Gdańska, jak i Olsztyna czy Warszawy.

Pociągiem

Elbląg posiada bezpośrednie połączenia kolejowe z Gdańskiem, Olsztynem, Warszawą, Krakowem i Wrocławiem. Można tam dojechać zarówno szybkim pociągiem Intercity, jak i zwykłym połączeniem regionalnym. Stacja kolejowa w Elblągu znajduje się w centrum miasta, więc można stamtąd łatwo dotrzeć do wielu atrakcyjnych miejsc.

Autobusem

Jeśli nie chcesz lub nie możesz jechać samochodem ani pociągiem, to do Elbląga można również dojechać autobusem. Miasto posiada połączenia z wieloma innymi miejscowościami w Polsce, a także z Litwą i Rosją. W Elblągu znajduje się dworzec autobusowy, skąd można łatwo dotrzeć do centrum miasta.

Lotnisko

Najbliższe lotnisko znajduje się w Gdańsku, około 60 km od Elbląga. Stamtąd można dostać się do Elbląga pociągiem, autobusem lub samochodem. W przyszłości planowane jest otwarcie lotniska w Bartoszycach, które będzie oddalone od Elbląga o około 50 km.

Podsumowanie

Dojazd do Elbląga nie stanowi większego problemu, ponieważ miasto posiada dogodne połączenia z innymi miejscowościami w Polsce. Można tam dojechać samochodem, pociągiem, autobusem, a w przyszłości także samolotem. Dlatego też warto zaplanować wizytę w tym urokliwym mieście i zobaczyć jego liczne atrakcje turystyczne.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Noclegi przy Browarnej Żyrardów

Nazwa obiektu Noclegi przy Browarnej Żyrardów Nazwa: Noclegi przy Browarnej Miasto  Żyrardów       Opis: Noclegi przy Browarnej – idealne miejsce na wypoczynek w

Noclegi Mosina Mosina

Nazwa obiektu Noclegi Mosina Mosina Nazwa: Noclegi Mosina Miasto  Mosina       Opis: Mosina to urokliwe miasteczko położone w województwie wielkopolskim, które przyciąga turystów

Noclegi Pracownicze Kutno Kutno

Nazwa obiektu Noclegi Pracownicze Kutno Kutno Nazwa: Noclegi Pracownicze Kutno Miasto  Kutno       Opis: Kutno to miasto położone w centralnej Polsce, w województwie

Noclegi Poznań

Nazwa obiektu Noclegi Poznań Nazwa: Noclegi Miasto  Poznań       Opis: Poznań – miasto, które zaskakuje swoją różnorodnością. To tutaj można znaleźć zarówno zabytkowe

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.